BAMBERGKostel sv. Martina je centrální sakrální stavbou v centru Bamberka. Díky jedinečným architektonickým i akustickým vlastnostem se tento kostel stal nejen duchovním, ale i uměleckým a hudebním centrem ve středu města. Poslední z velkých nástrojů Georga Friedricha Steinmeyera z roku 1894 disponuje zvukovým bohatstvím německé pozdní romantiky, je ale „otevřený“ i mnoha skladbám barokním i moderním. Od roku 2016 je v prostorách kostela k dispozici i pozitiv z dílny firmy Hey, vhodný pro koncerty komorního typu, nebo jako doprovodný nástroj pro basso continuo. V roce 2014 vznikla koncertní řada „Musik in St. Martin für St. Martin“, jejíž patronkou se stala ministryně zdravotnictví Bavorska, Melanie Huml. Tato koncertní řada nabízí varhanní koncerty sólové i v kombinaci s dalšími nástroji a zpěvem. Hlavní významové těžiště koncertů vyplývá z blízkého sousedství k České republice, četných kontaktů s českými hudebníky, a ze skutečnosti, že Bamberg je partnerské město Prahy 1. Koncertní řada zahrnuje devět koncertů ročně.

Organizace a dramaturgie: Prof. DDr. Ulrich Theißen, ve spolupráci s Förderverein St. Martin Bamberg e.V.
Kontakty: ulrich.theissen@sbg.ac.at; schley.reindl@gmail.comBRNOBrněnský varhanní festival se pořádá každoročně od roku 1981 a za léta své existence se stal prvořadou příležitostí představující současnou špičku interpretů všech generací z celého světa. Pod uměleckým a dramaturgickým vedením známé brněnské varhanice Hany Bartošové nabízí programy koncertů možnost vyslechnout atraktivní průřez varhanním dílem skladatelů od baroka po 21. století. Festival se řadí mezi oblíbené akce, které přinášejí pravidelné obohacení červnových večerů. Dlouhá doba existence dokazuje, že varhanní hudba se v Brně a okolí těší neustále zájmu publika a přitahuje posluchače všech věkových kategorií.

Kontakt :

Hana Bartošová
brt@volny.cz
www.varhany.nomi.cz


SLAVONICE - INTERNATIONAL MUSIC FESTIVALFestival Vivat varhany vznikl v roce 2010 a je věnován slavným, především tuzemským varhaníkům. Genius loci města, spolu s velkou škálou dostupných nástrojů, se stal ideálním místem pro varhanní koncerty. Festival je organizován občanskou organizací Czech Culture.

Slavonice jsou město které stojí za zmínku, jeden z renesančních skvostů jihozápadní Moravy. Kostel Nanebevzetí Panny Marie s jeho dominantní věží se nachází mezi dvěma náměstími.

Kontakt: Ilona Hronková, e-mail: hronkova@ceske-kulturni-slavnosti.cz, ph: +420 777616888
Head of Arts: Jan Páleníček, e-mail: palenicek@ceskakultura-os.cz, ph: +420 777838016WÜRZBURG, chrámová hudba na „Mariannhill“pod tímto titulem se konají v klášterním kostele na "Mariannhill" ve Würzburku varhanní, sborové i orchestrální koncerty. Ve středu pozornosti stojí varhany firmy Steinmeyer, postavené v roce 1949 (III/55). Tento nástroj je známý široké veřejnosti jako jedno z nejvýznamějších svědectví poválečného varhanářství a přitahuje pozornost návštěvníků z celého světa.

Tuto koncertní řadu zinicioval v roce 1999 varhaník Rudolf Müller u příležitosti 50. výročí postavení těchto varhan. Vedle recitálů četných hostujících varhaníků z celé Evropy se staly zejména každoroční koncerty pro děti, jakožto předvánoční improvizační koncerty, stálou součástí koncertní řady na "Mariannhill".

Kontakt: www.kirchenmusik-mariannhill.de